Зараз у просторах Інтернету існує багато інтернет-магазинів виробів і картин з бурштину. Напевно кожен при вході на Наш сайт поставить питання, а чим же ми якісно відрізняємося від наших аналогічних конкурентів?

Враховуючи досягнення техніки зараз вже з'явилася можливість імітувати якості і вид будь-яких природних каменів. Вже існують технології, які дозволяють підробити навіть такий складний і прекрасний камінь, як сонячний камінь бурштин. Останнім часом істотно підвищилася якість таких матеріалів (у більшість випадків саме синтетичних) і відрізнити їх дуже важко. Штучно створений камінь бурштину зустрічається дуже красивий - прозорий, сонячно-медовий. Також не рідко зустрічається імітація якогось жучка або павучка всередині, що робить виріб з бурштину особливо дорогоцінним! У дуже багатьох випадку відрізнити такий дублікат (імітацію справжнього бурштину) досить непросто.

Серед синтетичних матеріалів для підробки каменю бурштину сьогодні використовують: скло, різноманітні сучасні види пластмас, натуральну або синтетичну смолу. Але в той же час імітація каменя бурштину не дозволяє людині відчути всю його красу, відчути лікувальні властивості цього чудесного каменю.

У нашому магазині ВСІ картини та вироби виготовляються з натурального бурштину, видобутого в лісах Полісся Рівненщини України. Всі вироби - ручної роботи, зроблені кращими майстрами України, у кожному з них є відчуття нашого краю, його історії і краси.

Як же Вам відрізнити природний бурштин від штучного?

Основні способи перевірки бурштину:

  • Опустіть камінчик бурштину з Вашого виробу в склянку води з сіллю (близько 4 ложок солі на склянку). Якщо Ваш камінь підроблений - він відразу ж почне топитися - справжній же бурштин спливе. Питома вага природного бурштину менше ніж у солоної води, що буде причиною його спливання над водою.
  • Якщо на поверхню штучного виробу з бурштину капнути ацетоном - Ви зумієте помітити зміни колірної гами. У той же час природний камінь бурштину ніяк не відреагує на ацетон.
  • Природний камінь бурштину подряпати неможливо, він тільки кришитися на дрібні частинки.
  • Перевірити природность бурштину можна за допомогою нагрітої голки. Розігрійте будь-який металевий предмет і прикладіть до каменя (бажано все робити на нелицьової стороні - ви так можете зіпсувати свій виріб з бурштину). Штучно створений бурштин відразу почне виділяти неприємний запах, а справжній камінь бурштину має дуже приємний запах - в більшості випадків, запах сосни, каніфолі чи ладану. Також натуральний бурштин може не виділяти ніякого запаху, все залежить від його історії виникнення.
  • Низька вартість вироби з бурштину дуже часто вказує на підробку. Сьогодні природний бурштин як камінь коштує дорого, оскільки поклади каменю дуже невеликі і процес видобутку дуже непростий і трудомісткий.
  • Серед підробки бурштину часто зустрічаються вироби з комахами або рослинами всередині, так званими інклюзами. Ця технологія вже давно відома і широко використовується шахраями. Комахи Юрського періоду в бурштину зав'язали дуже повільно, розкривали крильця і ​​намагалися вибратися. У пластмасі ж комахи заливаються смолою в неживому вигляді і виглядають доволі бідно.

У більшості випадків підроблений бурштин виготовляють з недорогих сортів смоли. Відрізнити в такому випадку оригінал від підробки дуже просто. По-перше, від підробки бурштину майже не виділяється запаху хвої і лісу. Підробка каменя бурштину дуже лего дряпається. Штучні камені зі смоли дуже часто мають неоднорідну структуру. За допомогою лупи можна побачити, що справжній бурштин має однорідну структуру по всій своїй товщині. На штучному камені бурштину ви можете спостерігати шаруваті шари - всьому причина швидкий процес утворення цього каменя.

Трохи по іншому складаються справи, якщо підробка бурштину виготовлена з "копала" - твердого сорту смоли. Відрізнити в такому випадку підроблений камінь бурштину дуже непросто. Те ж стосується і до ціни - у більшості випадків ціна копала однакова з ціною на натуральний бурштин. Але зустрічається бурштин з "копала" не часто. На південно-східному узбережжі Африки - у вигляді невеликих зерняток або пластин сонячного чи коричневого кольору, в більшості випадків прозорі з невеликою скоринкою. Такого ж забарвлення зустрічається бурштин і на західному узбережжі Африки, тільки там - у вигляді невеликих симетричних кульок.

Основна відмінністю бурштину від копала в тому що його важче розплавити. Якщо прикласти копал до гарячого предмету (наприклад, сковорода) - він буде видавати неприємні запах ліків, а ось натуральний бурштин має приємний аромат гвоздики. Також візуально на бурштині з копалу завжди  дуже багато тріщин на поверхні, а в натуральному камені їх значно менше.

Також важливим критерієм відмінності бурштину від копала є різні діелектричні властивості. При терті натуральний бурштин відмінно електризується (зберігаючи негативний заряд у собі). Саме завдяки цій властивості, бурштин дуже часто використовують в медицині, в лікувальних властивостях. Копал не володіє електричними властивостями, його використовують тільки у виготовленні коштовностей, він не несе в собі ніякої енергетики на відміну від натурального бурштину. Дійсно, штучний камінь бурштин володіє незвичайною красою, але головне - це вік природного бурштину - сотні мільйонів років! Неправильно порівнювати бурштин натуральний з синтетичними матеріалами - енергетика цих каменів дуже різна і несумірна. Природний бурштин - найпотужніший енергетичний камінь. У той же час штучний бурштин виконує тільки естетичні функції. Для ювелірів для визначення каменю бурштину-копала прийнято назву "бурштин низького сорту".

Серед видів підробок бурштину також можна виділити пресований бурштин (амброід). Технологія виготовлення такого каменю з'явилася ще в кінці 19 століття. Янтарна крихта пресується без кисню при високих температурах (близько 200-250 градусів Цельсія). Зовні така підробка дуже схожа на натуральний бурштин, тільки нерівномірність кольорової гами відразу вкаже Вам на підробку, Ви зумієте неозброєним поглядом помітити різкі колірні переходи від матової частині в прозору. Шляхетний натуральний камінь бурштину змінює свої фарби дуже плавно, ніяких переходів кольору Ви не побачите.

Але досягнення техніки і тут не зупиняються на місці. Способи повторення властивостей оригінального каменя бурштину весь час удосконалюються. Пресований бурштин зафарбовують сильними барвниками і відтінок вирівнюється, за рахунок чого пресований бурштин відрізнити простими способами стає дуже важко.

Але недоліки пресованого бурштину все ж є - він більш мутний в порівнянні з натуральним бурштином, в більшості випадків не буває прозорим. Тільки природний бурштин має природну прозорість, вміє барвисто грати своїми відтінками.

Якщо подивитися на пресований камінь через лупу, то можна побачити що бульбашки повітря в ньому мають витягнуту форму, в той час як натуральний бурштин може в собі зберігати лише бульбашки повітря ідеальної кулястої форми.

У безлічі способів виготовлення пресованного бурштину використовується бурштинова крихта або бурштиновий пил, тому багато хто не вважають амброід штучним бурштином і підробкою. Фахівці відносять його до янтарю низької якості. Але найголовніший недолік цього методу - зміни енергетичної структури мінералу. Тільки справжній бурштин несе в собі сильні природні енергетичні властивості.

Щоб відрізнити штучний бурштин, виготовлений зі скла, від натурального бурштину - використовуйте наступний метод: перевірити плавучість каменя в солоному розчині (50 грам соллі на 300 грам води). Скло обов'язково у Вас потоне.

Підміну природного бурштину пластмасовою імітацією можна визначити за допомогою дряпання виробів. При такому впливі на синтетичний матеріал - утворюється стружка, в той час як натуральний бурштин тільки кришитися. При впливі на пластмасовий бурштин теплом (наприклад, запальничкою) відбуватиметься плавлення матеріалу і видавання синтетичного неприємного запаху.

Для виготовлення виробів і картин з бурштину його вже дуже давно облагороджують. Існує дуже багато способів для поліпшення естетичних властивостей бурштину. Натуральний бурштин виварюють в меду - таким способом надають йому характерний червонуватий відтінок. Його кип'ятять в натуральному рослинному маслі, додають барвники - це робить його значно світліше. Мінус указаного вище методу - після варіння на бурштині появляеться сіточка дрібних тріщин, яких майже не помітно.

Існує поняття ігристий бурштин - натуральний або пресований бурштин, який піддавався термообробці при температурі 220°С. На такому камені можна побачити дуже дрібні тріщинки у вигляді віялів, які дають йому додаткову гру світлом та відтінками. Така оброка бурштину дуже високо цінується на ринку ювелірів. Знову ж таки - цей метод обробки бурштину змушує природний бурштин втрачати свої природні властивості.

Нестандартний метод перевірки натуральності бурштину

Для того, щоб не псувати вироби з бурштину в більшості випадків використовують професійні способи перевірки в - ультрафіолетове випромінювання. Якщо дивитися на камінь бурштину під ультрафіолетом - він буде відсвічувати блакитним відтінком та іншими красивими кольорами. Копал і амброід мають в цьому випадку характерний молочно-білий колір, бурштин з синтетики не буде відсвічувати взагалі.

Люди з особливими здібностями, екстрасенси можуть відчути енергетіскую складову каменя, просто взявши камінь в руку. Натуральний бурштин містить в собі потужну енергію, яка виділяє тепло і легке поколювання шкіри для людини.