Іменна ікона святого мученика Валерія

Іменна ікона Святого мученика Валерія Севастійського

280 грн.

У 313 році імператор Костянтин Великий підписав закон про свободу сповідання віри. Його співправитель імператор Лікіній теж підписав цей закон, але в підвладних йому областях гоніння на християн тривали. Близько 320 року в місті Севастії, у Вірменії, стояло римське військо. У війську знаходилося 40 воїнів-християн родом з Каппадокії (нині на території Туреччини). Воєначальник Агрікола примушував їх принести жертву ідолам, але воїни відмовилися.

Тоді воїнів заарештували і пов'язаними повели до озера поблизу міста Севастії. Стояла зима, вечоріло. Воїнів роздягненими поставили у покрите льодом озеро. Страшна холоднеча скувала члени святих мучеників, і вони почали замерзати. Мука це було для них особливо важким, тому що на березі озера для спокуси була поставлена ​​тепла лазня. Хто хотів врятувати своє життя, повинен був заявити тюремного сторожеві, що він відрікся від Христа, і тоді він міг увійти в теплу лазню і відігрітися. Всю ніч воїни мужньо переносили лютий мороз, підбадьорюючи один одного і співаючи священні гімни Богу.

Рано вранці один з воїнів не витримав страждань. Він вийшов з озера і поспішив до лазні. Але як тільки тепле повітря торкнувся його тіла, він упав мертвим. Незабаром після цього тюремний сторож Аглаї побачив, як над мучениками, що залишилися в озері, заблищав неземне світло. Аглаї був так вражений цим дивом, що, оголосивши себе християнином, скинув з себе одяг і приєднався до 39 мученикам. Мучителі, що прийшли трохи згодом, побачили, що воїни-християни не тільки не замерзли, але, мабуть, навіть відігрілися. Тоді мучителі молотами перебили їм гомілки і покидали у вогонь, а потім обвуглені кістки мучеників скинули в річку.

Через три дні мученики з'явилися єпископу Севастійських Петру і розповіли про свій подвиг. Єп. Петро зібрав їх кістки і з честю поховав. Імена мучеників збереглися: Кіріон, Кандид, Домн, Ісихій, Іраклій, Смарагд, Евноік, Валент, Вівіан, Клавдій, Пріск, Феодул, Євтихій, Іоан, Ксанф, Іліан, Сисіній, Огій, Аетій, Флавій, Акакій, Екдекій, Лисимах, Олександр, Ілій, Горгони, Феофіл, Домітіана, Гай, Леонтій, Афанасій, Кирило, Сакердон, Микола, Валерій, Філіктімон, Северіян, Худіон, Мелітон і Аглаї. Пам'ять 40 мучеників відноситься до кола найбільш шанованих свят. У день їхнього пам'яті, 9 березня, полегшується строгість Великого Посту і здійснюється літургія Передосвячених дарів.

Ім’я картиниВалерія

Напишіть свій огляд

Іменна ікона святого мученика Валерія

Іменна ікона святого мученика Валерія

Іменна ікона Святого мученика Валерія Севастійського

Напишіть свій огляд

Вы можете купити Іменна ікона святого мученика Валерія в інтернет-магазині виробів із бурштину ART Hall. Для здійснення Вашого замовлення, перевірки наявності товару та більш детальної інформації звертайтеся за телефоном нашого консультанта. Також Ви можете оформити замовлення на Іменна ікона святого мученика Валерія та доставку картини, ікони із бурштину в міста України!

В каталозі інтернет магазину бурштину art-hall.com.ua розміщені приклади готових виробів із бурштину, всі наші картини виробляються майстрами Полісся вручну і тому кінцевий варіант може трішки відрізняти від показаного на сайті.

Похожие продукты