Reduced price! Іменна ікона Святої Єлизавети

Іменна ікона Святої Єлизавети

Іменна ікона Святої Єлизавети

266 грн.

-5%

280 грн.

Дивно трагічна історія життя Святий преподобномучениці Єлизавети Федорівни, засновниці Марфо-Маріїнської обителі. На іконі Свята Єлизавета відображається з мученицьким хрестом в одній руці і собором Марфо-Маріїнської обителі в інший. Як і католицька Свята Єлизавета Угорська - тюрингськебактерія засновниця Ейзенахского лікарні для бідних, на честь якої була названа Єлизавета Федорівна, праведномученіца прославилася в століттях зразковому слідування ідеалам Христової церкви і підставою монастиря - обителі милосердя.
 Ісус Христос, готуючи своїх учнів до майбутніх поневірянь та мученицької смерті, говорив: "Візьми хрест свій і йде за мною!" Про Велику Княгиню Елисавету Федорівну можна сміливо сказати, що свій хрест вона пронесла з гідністю, на найжорстокіші удари долі відповідаючи найглибшим істинно християнською смиренністю.
 Народилася Єлизавета Олександра Луїза Аліса в 1864 році в сім'ї Гессен-Дармштатдській герцога Людвіга IV і принцеси Аліси, дочки британської королеви Вікторії і принца-консорта Альберта. Дитинство Єлизавети і її численних братів і сестер довелося на час правління королеви Вікторії - правительки скромною, суворої, консервативної, дуже релігійної, понад усе на світі ставила церква, сім'ю і монархію. Тому з самого дитинства Елла (так її звали батьки) була привчена до суворого порядку і слухняності - онуки та онучки королеви Вікторії обходилися без слуг і самі робили абсолютно всю домашню роботу. Кожен день принцеса Аліса проводила релігійні бесіди зі своїми дітьми, виховуючи в них любов до ближнього, скромність, порядність, чуйність та інші християнські чесноти. Часто діти разом з батьками їздили в військові госпіталі, притулки для бездомних, будинки інвалідів щоб словом і ділом допомогти хворим і стражденним.
 У сім років Свята Єлизавета зазнала перше життєве потрясіння - від кровотечі в результаті падіння зі сходів помер її молодший брат Фрідріх, який страждав на гемофілію. Через сім років після цього трагічного випадку сім'я Гессен-Дармштатдській захворіла дифтерією. Трирічна сестра Марія і мати Єлизавети - принцеса Аліса, померли від паралічу дихальних шляхів в результаті ускладнень від дифтерії. З цього моменту і до двадцяти років Свята Єлизавета замінила собою мати залишилися братам і сестрам.
 У 1884 році, у віці 20 років, Єлизавета Федорівна обвінчалася в Санкт-Петербурзі з великим князем Сергієм Олександровичем - братом імператора Олександра Третього, дядьком останнього імператора Російської Імперії Миколи Другого. Вся сім'я Єлизавети прістутствовала при вінчанні: саме тут познайомилися Микола Другий і сестра Елли Аліса, якій судилося стати останньою російською імператрицею. Православне вінчання відбулося в Придворному соборі Зимового палацу, а лютеранський Таїнство відбулося в кірсі Святої Анни. Вінчаються були під стать один одному: великий князь був дуже набожний, і велика кількість часу приділяв церковним справам. Шлюб цей був дивовижний своєю праведністю - ще до вінчання Сергій Олександрович і Єлизавета присягнулися один одному у дотриманні обітниці безшлюбності, який обидва дали в юному віці. Оселилася пара в палаці Білосільських-Білозерських, проте велику частину часу проводила у своєму підмосковному маєтку Іллінське, де Єлизавета навіть заснувала спеціальну ярмарок, прибуток від якої йшла біднякам.
 Всі роки після заміжжя Єлизавета усередині вчить російську мову за православним книгам і відвідує церковні служби разом з коханим чоловіком. Так велике було її чарівність російською мовою і православною вірою, що в 1891 році Єлизавета прийняла православ'я, вступивши заради цього сварку зі своїм батьком. Ім'я у великої княгині залишилося тим же самим, але тепер її тезоіменной Святий стала вважатися мати Іоанна Хрестителя, праведна Єлизавета.
 У цьому ж році великий князь Сергій Олександрович стає генерал-губернатором Москви і праведна подружня пара остаточно переїжджає до білокам'яної. Незважаючи на сверхнапряжённий графік подружжя генерал-губернатора, Єлизавета Федорівна знаходить час, щоб полегшити життя нужденним: вона очолила Дамський комітет Червоного Хреста і допомагала нещасним у притулках, лікарнях і богодільнях.
 У 1904 році починається війна між Японією і Росією, в якій наша країна втратила понад 50 000 чоловік убитими. Свята Єлизавета влаштовує в Кремлівському палаці Особливий комітет допомоги воїнам, де добровільні помічники і помічниці шили одягу для військових, збирали пожертви і медикаменти для солдатів і офіцерів. На Далекий Схід за особистої участі великої княгині для підтримки морального духу були відправлені кілька похідних церков, з Євангеліями та іконами. На власні кошти Єлизавета Федорівна закупила велику кількість медикаментів, джгутів, бинтів і сформувала своїми зусиллями кілька санітарних вагонів.
 Але підсумки війни були невтішні для Російської Імперії. Війна сильно підірвала економіку країни, по всій Росии почалися безперервні акції протесту. Соціальна несправедливість стала очевидно кричущою. Почалася політична криза.
 У 1905 році терорист Іван Каляєв кинув бомбу під екіпаж великого князя Сергія Олександровича. Терориста - члена бойової організації есерів, схопили на місці злочину. Чоловік Святої Єлизавети помер миттєво, в лікарню зі смертельним пораненням потрапив кучер Юхим, що служив великому князю все життя. Через кілька днів Єлизавета Федорівна навідалися Івана Каляєва у в'язниці, де від імені чоловіка пробачила терориста і залишила йому Євангеліє і маленьку ікону. Вдова великого князя подала прохання Миколі Другому про помилування Каляєва, але воно було відхилене. На місці загибелі чоловіка Свята Єлизавета поставила пам'ятник у вигляді хреста з вибитими на ньому словами розп'ятого Христа: "Отче! Відпусти ним, не ведучи бо, що творять ..."
 Продавши всі свої коштовності та майно, Єлизавета Федорівна викупила на Великій Ординці містку садибу, на місці якої заснувала Марфо-Маріїнську обитель. В обителі був організований монастир, де бідним і незаможним надавалася медична допомога в лікарні і аптеці при обителі, а також психологічна допомога силами сестер. Своєрідність монастиря полягала в найсучаснішому на ті часи підході навчання сестер Марфо-Маріїнської обителі: професори читали їм медичні лекції з догляду та лікування хворих, священнослужителі вели повчальні бесіди з ними. Заблукані душі Свята Єлизавета і її сестри наставляли на шлях істинний не тільки їжею, одягом і молитвами: всіх бажаючих вони намагалися навчити будь-якої професії, щоб опустилися люди не могли вже повернутися до колишнього способу життя.
 Люди самих різних станів і достатку ставилися до Єлизавети Федорівні з любов'ю і повагою. Багаті цінували її самовіддану працю і щирість у праведних справах, бідні та опустилися поважали її за повну відсутність зарозумілості, за те, що в кожному вона бачила насамперед людину. Безліч прийомних дітей було виховане і виходжу в стінах Марфо-Маріїнської обителі: Свята Єлизавета і її сестри виходжували кинутих і недоглянутих дітей у своєму монастирі.
 Але трапилася Перша Світова війна, а за нею кривава революція 1917года. Всіх членів царської сім'ї заарештували. Сумна доля торкнулася і Єлизавети Федорівни. Велику княгиню і її келейніцей Варвару Яковлєву відправили спочатку в Пермі, потім в Єкатеринбург, а звідти - в Алапаевск, де й закінчила своє земне життя Свята Єлизавета. Її, Варвару, Федора Ремеза (управсправами вів. Кн. Сергія Михайловича) і п'ятьох інших членів імператорської сім'ї червоноармійці-більшовики і робітники місцевих заводів, після ударів обухом сокири по голові, скинули в шахту залізної копальні Нижня Селімская, після чого скинули туди кілька гранат і, приховуючи сліди злочину, закидали ствол шахти гілками і колодами. Побоюючись реакції простих людей на вбивство Святої Єлизавети, більшовики розпустили слух про втечу-викраденні Алапаєвськом бранців. Через кілька місяців, коли комісія Колчака по розслідуванню цього вбивства виявила тіла загиблих, спливли похмурі подробиці розправи над беззахисними бранцями. Не всі з них померли відразу в печері - Іоанн Костянтинович та Єлизавета Федорівна впали на Переста, що знаходиться над дном шахти. Отримавши множинні переломи, Свята Єлизавета знайшла в собі сили перев'язати своїм апостольніком - хусткою черниці з вирізом для особи, рану Іоанна. Місцеві селяни розповідали, що з шахти ще кілька днів доносився спів молитов. Єлизавета Федорівна і Іоанн померли від ран і зневоднення. Перед смертю велика княгиня посміхалася, пальці її правої руки застигли в благословляє жесті. Коли тіла Алапаєвськом мучеників були витягнуті з шахти, виявилося, що ані тління нетління не зворушило тіло Святої Єлизавети. Її тіло і останки Варвари Яковлевої через кілька років були перенесені в Єрусалимську церква рівноапостольної Марії Магдалини, де знайшли свій притулок в крипті (нижньому приміщенні для мощей Святих) під храмом.
 Свята преподобномучениці Єлизавета і сестра Варвара були канонізована Російською Православною Церквою в 1992 році, на 8 років раніше канонізації царствених страстотерпців.
 Перед іконою Святої Єлизавети моляться про зцілення від хвороб і про додання сил душевних у важкі хвилини.

Ім’я картиниЄлизавета

Напишіть свій огляд

Іменна ікона Святої Іуліі (Юлії)

Іменна ікона Святої Іуліі (Юлії)

Ікона Святої мучениці Іуліі Карфагенской

Напишіть свій огляд

Вы можете купити Іменна ікона Святої Єлизавети в інтернет-магазині виробів із бурштину ART Hall. Для здійснення Вашого замовлення, перевірки наявності товару та більш детальної інформації звертайтеся за телефоном нашого консультанта. Також Ви можете оформити замовлення на Іменна ікона Святої Єлизавети та доставку картини, ікони із бурштину в міста України!

В каталозі інтернет магазину бурштину art-hall.com.ua розміщені приклади готових виробів із бурштину, всі наші картини виробляються майстрами Полісся вручну і тому кінцевий варіант може трішки відрізняти від показаного на сайті.

Похожие продукты

Переглянуті товари