Бурштин - скам’яніла смола дерев, яка високо цінувалася за рахунок неймовірної кольорової гами і природньої краси ще з початку неоліту. З давніх давен і до сьогодення бурштин відноситься до дорогоцінного каміння, з нього виготовляють різноманітні декоративні об’єкти. В той же час бурштин успішно використовується в якості інгредієнта в парфумерії, а також в якості лікарського засобу в народній медицині.
У 1993 році в Україні було створено підприємство в Рівненській області для промислового видобутку бурштину, який до того розроблявся кустарно. Це було підприємство «Укрбурштин», підпорядковувалося воно Мінфіну. Щорічний видобуток "Укрбурштин" становила від 1 до 3 тонн. За законом України бурштин - напівдорогоцінне каміння, з цього випливає, що видобутий на території нашої країни бурштин належить державі.
Як описує відомий інтернет - проект «Wikipedia», 40 млн років тому в історії землі почався останній, льодовиковий період. Саме тоді територія сучасної України була островом, а більша частина Польщі, Білорусі та Прибалтики були морем. Саме з тих пір бере свій початок історія виникнення бурштину в цих регіонах.
Тенденції до моди і стиль сучасних українських жінок завжди відмінно компонують з різними видами аксесуарів, біжутерії та іншими прикрасами. Коштовні прикраси можуть бути виконані з різного цінного металу з використанням дорогоцінних каменів.
Вже давно відомо те, що на українському Поліссі, при повній бездіяльності місцевої влади та правоохоронних органів в дуже великих масштабах видобувається бурштин. Видавництву "Преса України" стали доступні фотографії, на яких стає видно, в яких масштабах відбувається видобуток бурштину.
Showing 1 to 5 of 22 (1 Pages)