Янтар - золото Полісся. Історія виникнення бурштину України

Як описує відомий інтернет - проект «Wikipedia», 40 млн років тому в історії землі почався останній, льодовиковий період. Саме тоді територія сучасної України була островом, а більша частина Польщі, Білорусі та Прибалтики були морем.

Саме з тих пір бере свій початок історія виникнення бурштину в цих регіонах. Існує по меншій дві думки на місце розташування "золотого каменю". За однією з теорій тодішні соснові ліси перебували на березі моря на місці нинішнього Рівненського Полісся. За другою вони росли на території, де зараз розташовані республіки Прибалтики і морськими течіями і льодовиками перемістилися на територію нашої держави.

Янтар цих регіонів має однаковий хімічний склад. Підтверджує їх спільне походження.

Докладне вивчення комах і залишків тварин, які застигли на мільйони років в прозорій смолі дозволяють стверджувати поліське походження «бурштинової сосни». Нині на Рівненщині зібрана ціла колекція з більш 500 таких екземплярів.

В Україні здавна знали про бурштинові копалини, місцеві жителі користувалися ними для підтримки багаття, оскільки не вважали смолу за коштовність.

На початку 90-х років почався промисловий видобуток бурштину, в той же час поряд з державними підприємствами працювали і нелегальні групи з видобутку бурштину. Складна економічна ситуація 90-х сприяла появі тисяч приватних шукачів скарбів, які принесли значний збиток навколишньому середовищу. Масштаби такого видобутку набрали масштабів стихійного лиха. На початку 2000 ситуація трохи покращилася, але, на жаль, зараз знову відмучається  негативна тенденція, немає впевненості що бурштин, це диво природи дароване нам Богом, побачать і наступні покоління українців.